Vytisknout

ETICKÝ KODEX ZAMĚSTNANCŮ RESORTU MO

Hodnocení uživatelů:  / 0

Duchovní služba AČR vydala leták s názvem Etické kodexy v Armádě ČR. V nich vypočítává čtyři základní zdroje etických hodnot: Vojenská přísaha; Slib vojáka; Kodex etiky vojáka a Kodex etiky zaměstnanců ve veřejné správě. Od 25. června 2013 (RMO 71/2013) však tento výčet neplatí, protože rozkazem ministra obrany byl zrušen Slib a Kodex etiky vojáka z povolání a vojáka v aktivní záloze dobrovolné a byl nahrazen Etickým kodexem zaměstnanců Ministerstva obrany (RMO6/2013).

Číst dál: ETICKÝ KODEX ZAMĚSTNANCŮ RESORTU MO

Vytisknout

O fyzikále, křídě, powerpointu a chrápání

Hodnocení uživatelů:  / 2

Otec jednoho z mých kolegů, docent fyzikální chemie řekl, že výuka chemie bez tabule a křídy není možná. Včera jsem dostal email, kde mi jeden z mých profesorů napsal, že dobrý pedagog, to je vlastně takový mlynář. Ten když odchází z práce je celý bílý od mouky, pedagog pokryt jemným aerodisperzním systémem částic pocházejících z křídy, tedy jako by se vracel taktéž z mlýnice. Jde fyzikála, jak ji studenti říkají, učit z powerpointové prezentace? Nebo pomocí jejího předchůdce, průhledné fólie promítané na meotaru? Co to studentovi dá? Mraky a hromady vzorců, vztahů, diferenciálních rovnic. Lze se v té změti teorie zorientovat i bez praktické ukázky, aplikace, odvození? Jaký je pak rozdíl mezi samostudiem učebnice fyzikální chemie a promítnutým "slaidem"?

Číst dál: O fyzikále, křídě, powerpointu a chrápání

Vytisknout

O kolektivní ochraně

Hodnocení uživatelů:  / 1

 

V sekci Ochrana obyvatelstva byla vycapena prezentace k přednášce o Kolektivní ochraně, která byla připravena v roce 2011 pro studenty Gymnázia FXŠ. Nedá mi to, abych nenapsal pár řádků jako doprovodný komentář a taky několik postřehů týkajících se souvislosti vývoje problematiky „Kolektivní“ ochrany se stavem a vývojem společnosti, ve které žijeme.

Číst dál: O kolektivní ochraně

Vytisknout

O chlapácích a cvičených opicích

Hodnocení uživatelů:  / 0

Nápad postavit stránky nás napadl asi před rokem, kdy jsme se potýkali s neustálou nepřítomností kolegů v práci, což mělo vliv na řešení společných témat. Nebo spíše na jejich neřešení.

Číst dál: O chlapácích a cvičených opicích

Uživatelské menu

Návštěvnost stránek

Dnes1
Včera15
Tento týden73
Tento měsíc340
Celkem19651

Nyní jsou připojeni 9 hostů a žádní členové

Hlasování

Budoucnost chemického vojska

ČR se přihlásí ke svým závazkům v oblasti OPZHN a chemické vojsko čeká rozvoj! - 33.3%
Armáda nebude schopna financovat rozvoj a současný stav bude zakonzervován! - 33.3%
Chemické vojsko bude existovat, ale sloučí se s ostatními druhy vojsk! - 16.7%
Chemické vojsko zanikne s ostatnímu druhy vojsk! - 16.7%

Total votes: 6
The voting for this poll has ended on: 25 zář 2012 - 00:00